coworking warszawa

Oswój tygrysa i osiągnij szczyt dzięki 10 zasadom biurowego Feng Shui.

Jak wybrać i urządzić swoje biuro wg feng shui? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy z lekkim przymrużeniem oka absolutnie subiektywnie wybranych 10 zasad oswajania chińskiego tygrysa biurowego

 

 1. Twoje biuro powinno mieć regularny kształt kwadratu lub prostokąta. Najgorsze są pomieszczenia w kształcie litery L, które ze względu na zachwiania energetyczne i blokady prognozują komplikacje, gdyż przypominają topór rzeźniczy (obrazek poglądowy powyżej).
 2. Twoje biurko również powinno mieć kształt prostokąta lub kwadratu. Jak już wiemy, najgorszą energię dają biurka w kształcie topora rzeźniczego.
 3. Biurko ustaw tak, żebyś widział całe pomieszczenie z drzwiami włącznie. Za plecami miej ścianę, będziesz się  czuć pewnie i bezpiecznie. Wystrzegaj się siedzenia w Przestrzale Energetycznym na trasie: drzwi-okno, okno-okno oraz w przeciągu. Środek biura zostaw pusty, pozwól energii swobodnie przepływać przez pomieszczenie.
 4. Wystrzegaj się Zatrutych Strzał! Są to wycelowane w Ciebie kanty ściany, biurka, mebla czy kantu sąsiedniego budynku. Jeżeli tak już jest, ukryj kant wykorzystując kwiat, obraz, kalendarz czy roletę.
 5. Zadbaj o przyszłość. Z Twojego idealnego biura winien rozpościerać się przyjemny dla oka widok zgodnie z porzekadłem Taka twoja przyszłość, Jakie masz widoki!
 6. Z dostępnej palety kolorów używaj: żółtego (odpowiedzialny za właściwości związane z myśleniem czy rozumem w ogóle) oraz zielonego (sprzyja negocjacjom, właściwej ocenie sytuacji i podejmowaniu najlepszych decyzji).
 7. Koniecznie umieść w biurze zdjęcia, cytaty lub myśli inspirujące do działania! Najlepsze będą obrazy przedstawiające siłę, wolność, energię. Mogą to być na przykład galopujące konie czy ptaki unoszące się wysoko na niebie.
 8. Wspomóż swój dobrobyt. Rośliny naturalne lub sztuczne, najlepiej o gładkich liściach czynić będą aluzję do rosnącego dobrobytu.
 9. Skończ z bałaganiarstwem. Sterty papierów leżących w nieładzie na Twoim biurku  lub wokół niepotrzebnie blokują energię tego miejsca, będziesz zmęczony i rozkojarzony.
 10. Zadbaj nie tylko o wygląd  lecz sprawdź także i przeszłość Twojego biura. Idealnym miejscem na biuro jest takie, w którym do tej pory dobrze się działo, które „nie widziało bankruta”, na terenie którego nie było włamań, pożarów czy innych dramatycznych zdarzeń, gdzie nie występuje jakakolwiek patologia czy nawet złe towarzystwo.

Wkrótce uzupełnienie wpisu o zdjęcia „jak to robimy w Copoint” :)…

Według definicji: Feng shui to tradycyjna chińska sztuka oswajania i kształtowania przestrzeni. Według niej każde miejsce, w którym przebywamy, czyli także miejsce pracy, ma istotny wpływ na nasze zdrowie, relacje i osiągnięcia zawodowe. Dzięki harmonii feng–wody i shui–wiatru możliwe jest pobudzenie i zrównoważenie naszych sił życiowych, większa kontrola nad życiem i możliwość dojścia do szczytu w realizacji swoich dążeń.
Swobodnie zinterpretowane źródła: Feng shui w Twoim miejscu pracy. Feng shui w biurze. Feng shui w miejscu pracy.
COPOINT na facebooku – zapraszam! Dołącz do setki fanów :)
Przejdź na koniec strony, jeśli chcesz zostawić komentarz. Pingowanie jest wyłączone.

Zostaw odpowiedź


Subskrybuj kanał RSS
 • Facebook
 • GoldenLine