coworking warszawa

Czy tradycyjne biura wyginą jak dinozaury?

W tym miesiącu widzowie jednego z popularnych brytyjskich seriali świętowali jego 10 rocznicę. Cóż to ma wspólnego z tematem dzisiejszego wpisu? Otóż, serial ma tytuł „The Office”, a przy okazji świętowania jego 10-lecia, firma Virgin Business Media zapytała 1000 Brytyjskich pracowników o to jak wyobrażają sobie swoje miejsce i styl pracy za kolejne 10 lat.

Nie ulega wątpliwości, że w ciągu ostatnich 10 lat warunki i styl pracy zmieniły się i ewoluowały w znaczny sposób, głównie dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, komputerom przenośnym oraz możliwości „pracy w chmurze”. A jak będzie wyglądało miejsce i styl naszej pracy za kolejne 10 lat?

  • 58% badanych Brytyjczyków uważa, że w ciągu najbliższych 10 lat dzisiejsze tradycyjne biura po prostu przestaną istnieć (!)
  • 56% badanych uważa, że w ciągu najbliższych 10 lat znacznie zredukuje się czas poświęcany na dojazdy do miejsca pracy, a co za tym idzie intensywny rozwój pracy zdalnej
  • 83% badanych uważa, że dzięki nowoczesnej technologii produktywność ich pracy wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat kilkukrotnie
  • 62% badanych uważa, że w ciągu najbliższych 10 lat będzie używać wyłącznie jednego zdalnego urządzenia zarówno do pracy jak i w życiu prywatnym

Biorąc pod uwagę wyniki powyższego badania, coraz większą świadomość i potrzeby pracowników oraz rozwój mobilnych technologii – wnioski są dość oczywiste – przedsiębiorstwa odpowiadając na powyższe potrzeby będą zmuszone do przedefiniowania obecnego stylu pracy, a co za tym idzie istniejących przestrzeni biurowych.

Już w chwili obecnej jesteśmy świadkami jak przestrzenie coworkingowe wyrastają w miastach całego świata, aby pomieścić lawinowo rosnącą rzeszę „wirtualnych” czyli po prostu zdalnych pracowników, a przyszłościowo myślące firmy już planują działania i reorganizują istniejącą przestrzeń biurową. Ale… nawet biorąc to wszystko pod uwagę… czy tradycyjne biura rzeczywiście wyginą jak dinozaury i to już w ciągu najbliższych 10 lat??

Przejdź na koniec strony, jeśli chcesz zostawić komentarz. Pingowanie jest wyłączone.

Zostaw odpowiedź


Subskrybuj kanał RSS
  • Facebook
  • GoldenLine